local parks

Představení Local parks z.s. Zapsaný spolek Local Parks působí v oblasti rozvoje cestovního ruchu v centrálním Krušnohoří. Hlavním těžištěm naší práce je dlouhodobě a kontinuálně vytvářet podmínky pro mladé sportovní aktivity, rozvíjet kulturní a historické tradice a přispívat tak ke zvyšování konkurenceschopnosti turistické destinace.

Hlavní náplní spolku je zajištění činnosti sportovního centra mládeže Boží Dar – úsek snowboardingu. Pod naším spolkem je sdruženo cca 20 mladých nadějných snowboardistů a snowboardistek, kteří jsou odborně vedeni školenými trenéry. Mezi nejvýznamnější úspěchy našeho teamu patří bezesporu několik titulů z mistrovství republiky ve freestyle snowboardingu v letech 2014, 2015 a 2016 .

Spolek se dále zabývá správou a údržbou snowparku ve Skiareálu Boží Dar – Neklid, čímž vytváříme podmínky pro realizaci sportovních odvětví snowboarding a freestyle lyžování. V rámci této činnosti pořádáme několik akcí (závodů, soutěží a exhibicí) během zimní sezóny. Zároveň usilujeme o rozvoj snowparku a zlepšení jeho kvality, tak aby vyhovoval současným požadavkům.

V rámci letní sezóny se občanské sdružení podílí na organizaci dětských dnů, poutí a ekologických aktivit. Jedná se především o organizaci pohádkového lesa ke dni dětí, organizaci Svatoanenské pouti a Vánočních trhů na Božím Daru a organizaci akce Cleaning session, jež je zaměřena na snížení negativních dopadů zimní lyžařské turistiky na životní prostředí a s tím spojenou osvětu.

Bližší informace o realizovaných projektech a pořádaných akcích nalezenete v sekci činnost

Stanovy ke stažení